Bakker Oilfield Supply uit Coevorden heet nu Bakker Flow Services. Hoewel de olie- en gasindustrie het fundament vormt, heeft het bedrijf zich anno 2025 ontwikkeld tot een toonaangevende speler in toekomstgerichte energiediensten. “Daarom besloten we een jaar geleden tot een omvangrijke rebranding campagne”, vertelt Jasper Stroeve, managing director van Bakker Flow Services.
Afgelopen maart werd de nieuwe bedrijfsnaam onthuld met de slogan ‘Equipped for Solutions’. Samen geven ze de ontwikkelingen van de afgelopen decennia weer en met welke missie het bedrijf zich wil onderscheiden. Het bedrijfsbestaan voert terug naar 1948 toen oprichter Hinke Bakker, ook wel ‘opa Bakker’ genoemd, begon met het opkopen van handelswaar in Coevorden. “Een paar jaar later ontdekte men de olie- en gasvelden in Schoonebeek waar ons bedrijf tussenin ligt”, aldus Stroeve. De vraag naar aanvullende diensten van het familiebedrijf Bakker nam daardoor sterk toe.
Partner in geothermie
Dit heeft ertoe geleid dat Bakker Oilfield Supply in 1987 werd opgericht. “In de beginjaren richtte ons bedrijf zich op de verhuur van onderdelen en materialen voor olie- en gaswinning. Daarna hebben we onze dienstverlening uitgebreid met zogeheten well services op locatie, waaronder puttesten en -onderhoud. Hierdoor zijn we al vanaf de beginfase betrokken bij de ontwikkelingen op het gebied van geothermie in Nederland.” Geothermie, aardwarmte, is een duurzaam alternatief voor aardgas. Bij geothermie wordt warm water uit aardlagen van meer dan 1500 meter diep gewonnen om woningen en gebouwen te verwarmen.
Pijlers en kernwaarden
“We willen actief bijdragen aan de ontwikkelingen in de energietransitie. Onze missie is om de beste ontwerper en uitvoerder van technische oplossingen in de energiesector te zijn. Onze nieuwe naam, Bakker Flow Services, sluit hier naadloos bij aan. Het nieuwe logo is daarbij een weerspiegeling van onze ware identiteit en is geïnspireerd door de mol, die vrijwel zijn hele leven onder de grond doorbrengt. Wij zijn net als de mol continu met nieuwe paden en ontwikkelingen bezig. Voor ons symboliseert het nieuwe logo daarom de positieve flow van onze continue ontwikkelingen in de energiesector, wat ook weer in lijn ligt met onze nieuwe bedrijfsnaam.”
De lijnen in het logo vertegenwoordigen de vijf Engelstalige pijlers van Bakker Flow Services; New Energy, Oil & Gas, Industrial, Rental, Maintenance & Inspection. “Daarnaast kunnen onze opdrachtgevers uit heel Europa blijven vertrouwen op onze toewijding aan de kernwaarden kwaliteit, veiligheid, betrouwbaarheid, flexibiliteit en duurzaamheid. Deze kernwaarden staan voorop bij alles wat we doen.”
Prijsvraag
Een opvallend gegeven is dat de nieuwe bedrijfsnaam is voortgekomen uit een prijsvraag onder de medewerkers. Er werden in totaal 37 namen bedacht. “Dit leidde tot een enquête onder opnieuw onze medewerkers, waaruit ‘flow services’ als duidelijke winnaar uit de bus is gekomen.” Dat de 60 medewerkers van Bakker Flow Services hierin een centrale rol hebben gehad, typeert het bedrijf ten voeten uit.
“We kunnen ons alleen in de markt onderscheiden dankzij de inzet en loyaliteit van onze medewerkers. Daarom bieden we ze altijd de mogelijkheid om door te groeien binnen ons bedrijf.” Stroeve is hier zelf een uitgelezen voorbeeld van. In 2011 is hij als stagiair begonnen waarna hij als projectcoördinator in vaste dienst kwam. Vervolgens heeft Stroeve diverse managementfuncties bekleed en is hij sinds afgelopen januari de managing director van Bakker Flow Services.