Met een feestelijk moment in de wijk Selwerd is op donderdag 12 maart het officiële startsein gegeven voor de bouw van 76 nieuwe appartementen aan de Bottelroosstraat. In opdracht van Christelijke woningstichting Patrimonium realiseert Rottinghuis Aannemingsbedrijf B.V. de nieuwbouw op de locatie waar het bestaande complex met 42 appartementen is gesloopt. Met dit project krijgt Selwerd er een eigentijdse en duurzame woonomgeving bij, passend bij de groeiende behoefte aan betaalbare en comfortabele woningen in Groningen.
Tijdens het startmoment werd samen met wethouder Eelco Eikenaar stilgestaan bij het begin van de bouw, na een lange periode van voorbereiding. Het was een feestelijke middag waarin de samenwerking tussen alle betrokken partijen centraal stond.
Jan Johan de Vries, directeur Rottinghuis: “Waar partners écht samenwerken ontstaan de mooiste dingen”
Van verouderd woongebouw naar moderne woonomgeving
Het voormalige complex met 42 appartementen maakt plaats voor 76 nieuwe appartementen. Daarmee ondergaat de locatie een volledige transformatie: van een verouderd woongebouw naar een toekomstbestendige woonomgeving. Bij het ontwerp is nadrukkelijk aandacht besteed aan comfort, duurzaamheid en een uitstraling die aansluit bij de wijk Selwerd.
Ontwerp in nauwe samenwerking
Het ontwerp is tot stand gekomen door Geurst & Schulze architecten, in nauwe samenwerking met Patrimonium. Het resultaat is een gebouw dat harmonieert met de bestaande omgeving en tegelijkertijd bijdraagt aan de vernieuwing van de wijk.
Bouwen doen we samen
Bij Rottinghuis staat samenwerking centraal, zeker bij een project in een levendige woonwijk. Door vanaf het begin transparant en gestructureerd te communiceren met alle betrokken partijen wordt gewerkt aan een soepel bouwproces. Naast opdrachtgever, architect en adviseurs worden ook bewoners en omwonenden tijdig geïnformeerd over de plannen en de voortgang. Zo ontstaat er niet alleen nieuwe huisvesting, maar ook verbinding in de wijk.
Aandacht voor bereikbaarheid, leefbaarheid en veiligheid
Omdat de werkzaamheden plaatsvinden in een omgeving waar veel gebeurt, is er extra aandacht voor een BLVC-plan (Bereikbaarheid, Leefbaarheid, Veiligheid en Communicatie). Dit plan zorgt ervoor dat de uitvoering zo veilig en toegankelijk mogelijk verloopt en dat overlast voor de omgeving zoveel mogelijk wordt beperkt.
De werkzaamheden bestaan uit de sloop van het bestaande complex, het bouwrijp maken van de locatie en de realisatie van de 76 nieuwbouwappartementen. De uitvoering vindt plaats in 2026. Omwonenden worden gedurende het traject via de gebruikelijke kanalen geïnformeerd over de planning en belangrijke mijlpalen.

