Kennisplatform voor het noorden

Langverwachte kunstwerken Amrita Sher-Gil uit India nu te zien in Assen

Geplaatst op 8 juli 2026

De langverwachte schilderijen van de Hongaars-Indiase kunstenaar Amrita Sher-Gil zijn aangekomen in het Drents Museum in Assen. Daarmee komt een einde aan een periode van onzekerheid, nadat de topstukken eerder niet konden afreizen. Op 14 mei opende in het museum, voor het eerst in Nederland, het grote overzicht van een van de belangrijkste en meest intrigerende pioniers van de moderne Indiase kunst.

De tentoonstelling Amrita Sher-Gil – ‘Europa is van Picasso, India is van mij’ is te zien van donderdag 14 mei tot en met zondag 20 september 2026.

Directeur Robert van Langh van het Drents Museum reageert verheugd: ‘Het is een groot moment dat deze langverwachte primeur in Nederland alsnog kan plaatsvinden en we Nederlanders kennis kunnen laten maken met de fantastische kunstenaar Amrita Sher-Gil. We zijn er volledig klaar voor om deze indrukwekkende topstukken te tonen. Wat we begin maart moesten uitstellen, is nu werkelijkheid geworden.’

Amrita Sher-Gil, icoon van de moderne Indiase kunst, voor het eerst in Nederland te zien

‘Europa is van Picasso, Matisse en Braque en vele anderen. India is alleen van mij.’ Met deze trotse woorden vatte Amrita Sher-Gil in 1938 haar unieke positie samen: grondlegger van de moderne Indiase kunst, bruggenbouwer tussen twee werelden en een van de meest intrigerende, rebelse kunstenaars van de twintigste eeuw.

Voor het eerst in Nederland is nu een groot overzicht te zien van deze gevierde, bij velen nog onbekende Indiaas-Hongaarse kunstenaar met grote ambities, een eigen stem en een vrij, bewogen leven dat tragisch vroeg eindigde. Door haar compromisloze blik, gevoeligheid en moed om haar eigen pad te volgen, wordt ze vaak vergeleken met haar tijdgenoot Frida Kahlo. Haar kleurrijke werken spreken tot de verbeelding en maken deel uit van India’s nationale erfgoed die het land zelden verlaten.

Voor de tussentijdse tentoonstelling Ode aan Amrita Sher-Gil, die tijdelijk te zien was na de opgelopen vertraging van het transport van de kunstwerken, sprongen 23 Nederlandse musea te hulp. Drie topstukken van de kunstenaars Picasso, Matisse en Braque waar Sher-Gil naar verwijst, blijven te zien tijdens Amrita Sher-Gil – ‘Europa is van Picasso, India is van mij’.

Heeft u interessant nieuws of een bijzonder verhaal?

Laat het ons weten via nieuws@kijkophetnoorden.nl of via onze handige nieuwsmodule.

Nieuws aanleveren

Zoeken naar:

Om deze website optimaal te laten functioneren gebruiken wij cookies. Voor meer informatie zie ons cookiebeleid. Lees meer.

Ik ga akkoord